Background Image

Droga do sukcesu według Franck'a Provost

Franck Provost założył swój pierwszy salon w 1975 r. w zamożnej dzielnicy Paryża – St-Germain-en-Laye. Trzy lata później Franck Provost zdecydował się podbić swoimi fryzurami serca kobiet z innej ekskluzywnej dzielnicy i otworzył salon przy Avenue Franklin Roosevelt w pobliżu Champs-Elysees. To przedsięwzięcie okazało się ogromnym sukcesem. Kobiety były zachwycone wspaniałą obsługą i profesjonalizmem nowego salonu.

W tym samym czasie powstały kolejne salony, a Franck Provost zdobywał coraz to bardziej prestiżowe nagrody i tytuły (w tym Francuskiego i Światowego Mistrza Fryzjerstwa).

Rok 1995 był szczególnie ważny dla rozwoju firmy. Nastąpiło otwarcie dwudziestego salonu w okolicy Paryża i pierwszego salonu franchisingowego pod Paryżem. Stworzono tez pierwszą linię kosmetyków przeznaczoną do pielęgnacji włosów firmowaną przez Franck Provost. W 1997 r. zarząd firmy przeniósł się do budynku położonego w prestiżowym punkcie światowej stolicy mody – czyli Avenue Franklin Roosevelt, niedaleko pierwszego salonu paryskiego. W 2001 r. zostaje otwarta AFPI czyli Międzynarodowa Akademia Franck Provost (36 rue de Laugier – Paris 17).

Od ponad 10 lat Franck Provost z powodzeniem czesze ludzi znanych z telewizji, kina, teatru i estrady (M6, TV5, Canal +). Cieszy się uznaniem takich gwiazd jak Jean Michel Jarre’e, Sharon Stone, Cathrine Deneuve, Melanie Griffith czy Adriany Karambeu. Dlatego Franck Provost od lat nazywany jest fryzjerem gwiazd lub fryzjerem złotej litery. Jest stałym stylistą i twórcą wizerunku aktorów na festiwalu w Cannes. Franck Provost wspiera swoją fachowością pokazy mody największych kreatorów. Bierze także udział w organizowanych w Pekinie finałach międzynarodowego konkursu dla modelek The Metropolitan Fashion Show. Wspomaga UNESCO, publikując album najbardziej znanych aktorek.

image